ارجاع آیت الله شوشتری به آیت الله کمیلی

حاج محسن شرکت اصفهانی از عرفای طریقت معرفت النفس و از شاگردان عارف کبیر مرحوم سیدهاشم حداد سالهاست که در ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام به مدت ۱۰ شب محفل سخنرانی و عزا در منزلشان برگزار می‌شود.

طی سالها از حضرت آیت الله شوشتری و حضرت آیت الله کمیلی جهت سخنرانی در این ایام در منزل شان دعوت می‌کردند، تا اینکه در تابستان ۱۳۹۳ این محفل با سخنرانی آیت الله شوشتری و آیت الله کمیلی برپا شد.

مطلبی که در ذیل می‌آید از چند نفر از شاگردان هر دو بزرگوار که در مجلس حاضر بوده‌اند نقل شده است، و همچنین فایل صوتی بخش مورد نظر از فرمایشات ایشان در ادامه قرار داده شده است.

در آخرین شب از مراسم دهه صادقیه علیه السلام که در منزل جناب حاج محسن شرکت برگزار می‌شد، آیت الله شوشتری قبل از آیت الله کمیلی منبر می‌رفتند و علیرغم کسالت جسمی و حال نامساعد شون چند جمله ای سخنرانی فرمودند.

معظم له فرمودند؛

تولد حضرت فاطمه معصومه را تبریک عرض می کنم. همه برادران و سروران محترم …. (بخشی از فرمایشات واضح نیست) … در جنگ موته ۴ تا فرمانده معرفی کردند، در مسیر سیروسلوک هم همینطوره، جهاد اکبر شبیه جهاد اصغره، در جهاد اکبر که سازمان را خدا انجام میدن گاهی براشون فرماندهی مشخص میشه، در وسط راه شهید میشه، شهید جهاد اکبر، باید فوری پرچم را دومی برداره، اگر دومی شهید شد سومی (پرچم را) برداره، بالاخره باید پرچم را نگه داشت تا به صاحب الزمان تقدیم بشه.

منم خیلی ساده و راحت صحبت می کنم. من یکی از اون سرداران جهاد اکبر بودم که در وسط راه مجروح شدم و در میدان جنگ زمین افتادم. صریحاً عرض می‌کنم الان سردار زخمی هستم و در میدان افتاده‌ام.

حالا شاگردان من وظیفه شون اینه که به پرچم دار دومی اقتدا کنند جناب آقای دکتر آیت‌الله کمیلی یکی از فرماندهان جهاد اکبر است. … حیران و سرگردان نمونند و بشون مراجعه کنند و از درس‌های سلوکی ایشون استفاده کنند. این یه مطلب.

در ادامه به آقای شرکت و اهل مجلس بشارتی دادند و تبریک گفتند که این مجلس مقبول واقع شده و اهلبیت علیهم السلام به این محفل نظر داشته و دارند، و فرمودند این مطلب را بر اساس خوابی که دیده‌اند متوجه شده و بیان کرده‌اند. ۱

دریافت بخشی از فایل صوتی جلسه


۲. در جلسه‌ی دیگری آیت الله شوشتری در جمع شاگردانشان فرمودند؛

آیت الله کمیلی اسفار اربعه را طی کرده اند. ۲


۳. همچنین در جمعی که گروهی از شاگردان آیت الله کمیلی حضور داشتند، فرمودند؛

اکنون در دنیا، به تعداد انگشتان دست، همچون آیت الله کمیلی نداریم. ۳


 

پی‌نوشت‌ها؛

۱. تابستان ۹۳، منزل حاج محسن شرکت.

۲. نقل ۲ نفر از شاگردان.

۳. تابستان ۹۱، حسینیه آیت الله شوشتری.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *